Hakkımızda

Çekirdek Çocuk, çocuk gündemli hak mücadelesi yürüten ve bu konuda çalışmalar yürüten kurumlarla ve aktivistlerle iş birliği yapar. 2012 yılından bugüne kadar ülkede ve dünyada çocukların gündemini ilgilendirecek her konuda haber takibi yapar ve aynı kaygıyı paylaştığı kişilerin kaleme aldığı görüş ve makaleleri yayınlar.

Eğitim, sağlık barınma, ulaşım, beslenme gibi neoliberal sistemin yıkıma uğrattığı en temel haklarımızın çocuklara yansımasını ve çocukların beden-emek sömürünün hız kazandığı bir dönemde hak temelli bir çocuk politikası üretmenin sokakta mücadele edenlerin gündemi olması gerektiğini düşünür.

Çocukların kendi özgünlükleri içinde gelişme, sağlıklı yaşama ve eğitim alma haklarını savunur. Eşit, bilimsel ve anadilinde eğitimin parasız ve nitelikli olmasını benimser.

Çekirdek Çocuk sitesinde, sosyal medya kanallarında yayınlanan tüm içerikler kolektif emek ürünüdür. Bu kolektif emeğe katkı sunmak isteyen herkes davetlidir.

Çekirdek Çocuk sitesinde bulunan tüm içerikler çalışan, çalıştırılan, erken büyüyen, hiç büyüyemeyen, çocuk olmanın tüm güzellikleri ve zorluklarıyla dünyanın dört bir tarafında renkleri, sesleri, dilleri birbirinden farklı, hakları aynı olan tüm çocuklara aittir.

Tekrar merhaba…

Derlediklerimiz

SOSYAL MEDYADA ÇEKİRDEK ÇOCUK